خانه / مطالب آموزشی / ترفند ها / رفع بدسکتور هارد دیسک (بخش اول)

رفع بدسکتور هارد دیسک (بخش اول)

نرم افزار Hard Disk Sentinel یک برنامه کم حجم اما با ارزشی است که امکانات متعددی دارد و اطلاعات دقیقی از وضعیت هارد دیسک و درجه حرارت و همچنین درجه مناسب برای هارد و پارتیشن ها و وضعیتشان و کل اطلاعات کامل از هارد دیسک و قطعات مختلفش به ما می دهد. پس در قدم اول نرم افزار را از طریق یکی از لینک های زیر دانلود کنید:

http://www.hdsentinel.com/download.php

http://download.cnet.com/Hard-Disk-Sentinel/3000-2086_4-10466403.html

بعد از اتمام دانلود نرم افزار که حجمی حدود ۲۲ مگابایت دارد فایل برنامه را باز کرده و اجراء کنید که می توانید با ماوس روی آیکون آن دابل کلیک نمایید. از منو روی File کلیک کرده سپس گزینه Check for New Version Now را برای دسترسی به آخرین ورژن نرم افزار ، انتخاب می کنیم.

Check for New Version Now

شاهد بروزرسانی های برنامه خواهیم بود پس منتظر مانده تا فرایند به روز رسانی به اتمام برسد.

آپدیت

بعد از آپدیت جدید ، برنامه را ببندید و دوباره باز کنید ، هارد دیسک در این آموزش ۲۵۰ گیگابایت بوده و ۵ درایو وجود دارد که درایوهای C  و D مشکلی ندارند و سه درایو دیگر نسبت به دوتای قبلی کارآمدی کمتری دارند ، و در سمت راست برنامه پیامی به رنگ سبز ملاحظه می کنید؛

[quote] The hard disk status is PERFECT. Problematic or weak sectors were not found and there are no spin up or data transfer errors. No actions needed.[/quote]

به این معناست که هارد دیسک مشکلی از لحاظ بدسکتور ندارد و اروری در داده ها و اطلاعات موجود روی هارد دیسک وجود ندارد و هیچ انگیزه ایی برای بررسی و جستجو وجود نخواهد داشت.

هارد دیسک مشکلی از لحاظ بدسکتور ندارد

برای اطمینان بیشتر از سالم بودن هارد دیسک روی آیکون هارد دیسک Surface Test که علامت تیک خورده در ضمن آیکون های موجود در نوار بالا بزنید در پنجره جدید کافی است Start test را بزنید تا کل هارد دیسک به طور کامل تست شود و اگر بدسکتوری وجود دارد یافت شود.

Start test

در صفحه ایی که باز می شود برای جستجو مجموعه ایی از سکتورهایی که هارد دیسک از آنها تشکیل شده را ملاحظه می کنید در سمت راست صفحه ، اطلاعاتی از وضعیت جستجو و گزینه هایی را می بینید؛

  •     Good – زمانی که مربع های سبز در جستجو ظاهر شود این یعنی هارد سالم است و هیچ بدسکتوری یافت نشد.
  •     Damaged – زمانی که با رنگ زرد مشخص شود یعنی مشکل کمی داشته که قابل تعمیر و برطرف کردن است.
  •     Bad – زمانی که با رنگ قرمز نشان داده شود این یعنی بدسکتور یافت شد که باید منتظر ماند تا فرایند فحص و جستجو به اتمام برسد و بدسکتور برطرف شود.
سکتورها

در نهایت با نرم افزار Hard Disk Sentinel و کار مفیدش آشنا شدید و توانستید بدسکتور هارد دیسک را به راحتی برطرف کنید.

درباره‌ی ادمین سایت

همچنین ببینید

تخصیص فضا به فایل ها

برای اینکه بتوان به فایل های ذخیره شده در دیسک سخت به خوبی فضا اختصاص …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *